,
Wycieczka integracyjna do parku rozrywki „Dinozatorland” w Zatorze z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka
poniedziałek, 13 lipca 2015 10:50

DSCN3047

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka zorganizowało dla dla rodzin zastępczych i dzieci wycieczkę integracyjną do parku rozrywki „Dinozatorland” w Zatorze.

Wyjazd, w którym udział wzięło 50 osób wraz z pracownikami, miał miejsce
w poniedziałek 15.06.2015 r., o godz. 8: 00 spod siedziby PCPR w Brzesku.

Po raz pierwszy obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka przyjęły formę wyjazdu integracyjnego.

Park dinozaurów jest wspaniałym miejscem na aktywne spędzanie czasu. Największą atrakcją była ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w „ożywione" prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. Można było podziwiać największego na świecie ruchomego T-Rexa. Spacer pozwolił nam przenieść się
w czasie o setki milionów lat. Mogliśmy wsłuchiwać się w przerażające odgłosy dinozaurów, oraz podziwiać figury ludzi pierwotnych, pierwszych mieszkańców naszej planety.

Następnie w Muzeum Szkieletów i Skamieniałości można było obejrzeć poszczególne części szkieletów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb, oraz największy w Polsce szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura.

Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić Park Mitologii na wodzie, gdzie główną atrakcją stał się rejs łódką po jeziorze, podczas którego mogli obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem, Achilles walczący
z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Dodatkowo dzieci mogły karmić kukurydzą ryby pływające w tutejszym jeziorze, co okazało się świetną zabawą.

Park Owadów był kolejną ścieżką edukacyjną gdzie zobaczyć można było 16 gigantycznych figur: konika polnego, biedronkę, mrówkę, jelonka rogacza, larwę motyla, modliszkę, skorpiona, stonkę, żuka rohatyńca, muchę.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki Park Wodnych Stworzeń.  Podziwiali naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich. Wędrowali pośród takich ryb jak: sandacz biały, ryba piła, rekin, ryba miecz, szczupak północny, dorsz atlantycki.

Z parkiem stworzeń wodnych sąsiadował Park Bajek, gdzie na zaczarowanych ścieżkach można było spotkać np. Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych postaci
z bajek.

Duże wrażenia czekały na zwiedzających, w domku postawionym do góry nogami, gdzie u góry, a w zasadzie na parterze, każdy dostawał zawrotów głowy i z trudem przychodziło utrzymanie wyprostowanej pozycji ciała. Wizyta w domku do góry nogami zapadła w pamięci i sprawiła, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawił się szeroki uśmiech.

Zmęczona natłokiem wrażeń grupa, mogła odpocząć i zjeść smaczny posiłek
w tutejszej stylowej karczmie - River Park.

Dodatkowo dysponowała czasem wolnym dla siebie. Mogła do woli korzystać
z Lunaparku, czyli parku rozrywki, gdzie zarówno najmłodsi jak i dorośli korzystali
z wielu atrakcji tj. kina 5D Extreme, autoskutera, Karuzeli Rekin, kolejki Wesoły Pociąg, symulatora "Bonanza", ogromnej zjeżdżalni, kulkolandu, trampoliny, mini-gokartu, karuzeli, mini pociągu, loterii dla dzieci, salonu gier i fliperów.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale, w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji. Rodzice zastępczy oraz dzieci mieli okazję porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości. Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu, pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wyjazdu udali się do czekającego autobusu, którym bezpiecznie wrócili do Brzeska. Czas wspólnie spędzony, pozostawił niezapomniane wrażenia.

Głównym celem wyjazdu było spotkanie rodzin zastępczych, dzieci powierzonych oraz pracowników PCPR w mniej formalnych okolicznościach, umożliwienie integracji. Poza oczywistymi walorami rozrywkowymi, wycieczka niosła ze sobą również treści edukacyjne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, bo bez Was nie byłoby tak przyjemnie. Do następnego takiego wyjazdu!

 

DSC00288 - Kopia

DSC00306DSC00310DSCN2971DSCN2976DSCN2989DSCN3005DSCN3016DSCN3021DSCN3023DSCN3024DSCN3038DSCN3046DSCN3047DSCN3052DSCN3072