,

IMG 0894We wtorek 19 grudnia w Centrum Planeta odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku. Na spotkanie przybyły rodziny zastępcze z całego powiatu z dziećmi zarówno powierzonymi ich pieczy jak i własnymi.

Rodzicielstwo zastępcze jest formą opieki najbardziej zbliżoną do wychowania w naturalnej rodzinie, dlatego jest pierwszą i najważniejszą formą zapewnienia opieki i wychowania dzieciom, które z różnych względów nie mogą się wychowywać w rodzinach biologicznych.

Przed południem odbyła się projekcja filmu „Superspark”, a następnie uroczysty obiad dla wszystkich uczestników, który był okazją do integracji całego środowiska. Po obiedzie uczestników imprezy odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie bardzo pracowitych Elfów, którzy pomagali Świętemu w pracy. Trzeba przyznać, że Mikołaj miał co robić, bo wszystkie dzieci otrzymały solidne paki ze słodyczami, więc gdyby nie pomoc Elfów, to Św. Mikołaj zginąłby w tym stosie paczek jak przysłowiowa ciotka w Czechach. Z każdym młodym człowiekiem Mikołaj osobiście porozmawiał, wykazując się wyjątkowym zorientowaniem i poczuciem humoru, co zajęło trochę czasu, ale wiadomo że szczęśliwi czasu nie liczą, a Święty jest przecież szczęśliwy więc się nie śpieszył. Atmosfera szczęśliwości udzieliła się wszystkim, więc też nie spoglądali nerwowo na zegarki. Kiedy wszystkie dzieci zostały obdarowane, okazało się, że jeszcze jest dużo prezentów do rozdania: książki, kalendarze, skarbonki, plecaki i wiele innych prezentów. W tej sytuacji Elfy zorganizowały szybką loterię wśród zebranych i w rezultacie dosłownie każdy obecny na sali coś wylosował.

IMG 0981