,

IMG 2441Z okazji Dni Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30. maja oraz Dnia Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku zorganizowało wycieczkę do ZOO w Krakowie dla rodzin zastępczych. W wycieczce wzięły udział zarówno dzieci powierzone jak i dzieci własne rodzin zastępczych. Wyjazd, w którym udział wzięło 77 osób wraz z pracownikami miał miejsce w poniedziałek 23.05.2016 r. o godz. 8.30 spod siedziby PCPR w Brzesku. W doskonałych humorach i przy pięknej pogodzie wyruszyliśmy na spotkanie ze skaczącymi, pływającymi, latającymi, biegającymi i pełzającymi przyjaciółmi.

IMG 2394IMG 2406IMG 2430IMG 2443

Po dotarciu na miejsce cała grupa miała okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, dzieci mogły z bliska oglądać zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały  się w naszej pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny był uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale. Zarówno rodzice zastępczy jak i dzieci mieli okazję spędzić razem czas, wymienić się doświadczeniami z innymi rodzinami, nawiązać nowe znajomości.

Głównym celem wyjazdu było spotkanie rodzin zastępczych oraz pracowników PCPR w mniej formalnych okolicznościach, wymiana doświadczeń i promowanie tej formy opieki. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, bo bez Was nie byłoby tak przyjemnie. Do następnego takiego wyjazdu!.