,

image005W dniu 10.06.2021 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka zorganizowało wyjazdowe spotkanie integracyjne dla rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Brzeskiego do Parku Rozrywki ZATORLAND w ramach promocji rodzicielstwa zastępczego.

Zatorland znajduje się w odległości ok. 100 km od Brzeska. Park rozrywki z ruchomymi dinozaurami, ogromnymi owadami, mitycznymi stworzeniami i klasycznym lunaparkiem dał uczestnikom możliwość aktywnego wypoczynku.

W wyjeździe brały udział 64 osoby - w tym rodziny zastępcze, dzieci powierzone i dzieci biologiczne, pracownicy oraz Wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku Pani Magdalena Twaróg. Uczestników powitali Dyrektor PCPR w Brzesku Pan Stanisław Lambert oraz Wicestarosta Brzeski Pan Maciej Podobiński, który podziękował rodzinom zastępczym za trud wkładany w codzienną opiekę nad powierzonymi dziećmi i przekazał atrakcyjne upominki.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić Park Ruchomych Dinozaurów – największy tego typu park w Europie Środkowej, gdzie na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca życie dinozaurów, można zobaczyć m.in. największego na świecie ruchomego dinozaura, mającego ponad 35 metrów długości!

Ponadto na uczestników czekały atrakcje w Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, Park Owadów, Park Mitologii ulokowany w dużej części na wodzie, gdzie starożytne posągi greckich bogów, herosów i mitycznych stworzeń uczestnicy wycieczki mogli podziwiać w trakcie rejsu statkiem. Zmęczeni przygodą poznawania i nauki uczestnicy mogli zrelaksować się korzystając   z diabelskiego młyna, karuzeli wiedeńskiej, trampolin czy kina 5D. Miłośnicy mocnych wrażeń wybrali przejażdżkę dinocoasterem oraz pobyt w domu do góry nogami.

 

 

image001image002image003image004image005image006image007image008image009